10 دمنوش جادویی و فوق العاده برای درمان بیخوابی (خواب آور) | طب ایرانی

  بیشتر از 45 درصد از مردم جهان از بی خوابی رنج می برن و این افراد واسه درمان این مشکل از داروهای شیمیایی استفاده می کنن. درمانای بسیار سنتی و بدون عوارضی هست که افراد با به کار گیری اون می تونن خواب آروم و راحتی رو تجربه کنن.اگه مشکل بی خوابی دارین به پیشنهاد کارشناسان طب سنتی عمل کنین، شاید هیچوقت به قرصای خواب آور نیاز نداشته باشین.

به گفته کارشناسان آدمایی که در طول هفته بیشتر از 2 شب بی خوابی رو تجربه می کنن و میانگین خواب اونا در طول روز کمتر از 4 ساعته و در گروه افراد گرفتار به بی خوابی قرار دارن و باید واسه درمان این مشکل دست به کار شن. واسه داشتن خوابی خوب و عمیق لازم نیس دست به دامن قرصای خواب آور و دیگه داروها شید. فقط کافیه به پیشنهاد پزشکان طب سنتی و روشای طبیعی درمان توجه کنین و روش زندگی خود رو تغییر بدین.در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات طب سنتی , 10 دمنوش فوق العاده و جادویی واسه رفع بیخوابی که به طور کامل خونگی هستن رو معرفی میکنیم. با امید به اینکه از این مطلب واسه درمان بی خوابی استفاده لازم رو ببرین. 

 

خواب یکی از نعمتای استثنائی خدا واسه دوباره انرژی گرفتن هستش و از جهت فیزیولوژیک هم در زمان خواب ذخایر اتمام یافته انرژی در بدن دوباره بازسازی می شن. بی خوابی یه جور اختلاله که با کمبود خواب آروم بخش مشخص می شه. این مشکل در 20-30 درصد افراد مشاهده می شه.

دلیل بی خوابی موارد زیادی از جمله مشکلات روانی، نبود تعادل هورمونی، افزایش سن، فاکتورهای محیطی و بعضی مشکلات ژنتیکی هستش. درمانای زیادی واسه این مشکل هست که شامل درمان با داروهای شیمیایی، داروهای گیاهی، ویتامینا و مواد معدنی، تغییرات سبک زندگی، رفتاردرمانی، مدیتیشن، رژیم درمانی، ورزش، طب سوزنی، هیپنوتیزم و … هستش. 10 دمنوشی که تاثیر فوق العاده در درمان بی خوابی داره عبارتند از:

1.جوز هندی:

روش یه:

جز هندی و عسل :

یه مقدار پودر جوز هندی رو با یه قاشق چای خوری عسل ترکیب کنین و 15 دقیقه قبل از خواب بخورین.

روش دوم:

چای جوز هندی:

جز هندی رو پودر کنین و درون یه ظرف آب بریزین و بجوشونین، بعد اونو بعد از شام بخورین و از داشتن خواب خوب و ریلکس شدن بدنتون لذت ببرین.

روش سوم :

جوز هندی و شیر:

مقداری جز هندی رو تو یه لیوان شیر گرم بریزین و قبل از خواب اونو بخورین و هم اینکه می تونین جوز هندی رو درون غذاهایی مثل، ماست یا سوپ خود بریزین و یا حتی اونو درون یه لیوان آب قبل از خواب استفاده کنین.

نکته:

جوز هندی ممکنه و بعضی از داروهای خاصی که شما مصرف می کنین، عکس العمل نشون بده پس قبل از به کار گیری اون بهتره با دکتر خود مشورت کنین.

 

2.عسل و سرکه سیب:

شما می تونین با به کار گیری یه فنجون عسل و دو قاشق چایخوری سرکه سیب،یه تونیک به درد بخور جفت و جور کنین و این تونیک رو هر شب قبل از خواب بخورین و از اون لذت ببرین.

3. شقایق کالیفرنیا

شقایق کالیفرنیا، جزو نسخه های خاص طب سنتی واسه درمان بی خوابی شبونه است ، این گیاه یه متعادل کننده ملایم واسه هیجانات و یه درمان آروم بخش واسه مواقعیه که استرس دارین و دچار اضطراب شدین. این گیاه کمک می کنه تا خیلی راحت به خواب برید و واسه به کار گیری این خاصیت اون می تونین داخل چای یا همراه با لوسیونا و شکلای جور واجور روغن به صورت موضعی استفاده کرد. 

4.آب زغال اخته:

زغال اخته، شدیدا باعث کاهش سرگیجه، بیخوابی و اضطراب به وجود اومده به وسیله اون می شه. این گیاه اثر آروم بخشی داره و اعصابای تحت فشار رو آروم می کنه.2 قاشق چایخوری از آب زغال اخته رو با یه قاشق چای خوری عسل ترکیب کنین و هر شب قبل از خواب ازش استفاده کنین.

5.عناب:

به اندازه یه مشت از عناب رو درون دو تا سه فنجون آب بجوشونین و بعد از چند دقیقه بخورین.شما می تونین این ترکیب رو سرد و یا داغ، به طور دلخواه استفاده کنین.

اندازه اضافی اونو می تونین درون یخچال نگهداری کنین و هر روز یه یا دو فنجون از این نوشیدنی رو بخورین. 

6. چای بابونه:

یکی از معروف ترین داروهای طبیعی واسه القاء خواب و بهبود کیفیت اون، چای بابونه است که کمک زیادی به آروم کردن اعصاب هم می کنه. ترکیبات موجود در اون، اثرات آروم بخش داره و شما می تونین این چای رو با یه طعم دهنده شیرین که باب میلتونه، ترکیب کنین و هر شب قبل از خواب بخورین.

 

7.سنبل الطیب:

یه قاشق چایخوری ریشه سنبل الطیب خشک شده رو تو یه فنجون آب داغ بریزین و به مدت 10 دقیقه صبر کنین تا کمی خنک شه و بعد بخورین.

این درمان رو هر شب دو ساعت قبل از خواب تکرار کنین.در صورت ممکن می تونین این درمان رو دوباره در طول روز هم امتحان کنین.

8.دانه های زیره سبز:

شما می تونین یه قاشق چای خوری پودر زیره سبز رو با موز رسیده و له شده ترکیب کنین و هر شب قبل از خواب ازش استفاده کنین. هم اینکه می تونین یه قاشق چایخوری دانه زیره رو به مدت 5 ثانیه در شعله کم بجوشونین و بعد یه فنجون آب به اون اضافه کنین.این چای رو هر شب پنج دقیقه قبل از خواب استفاده کنین.

9.زعفران:

اگه شما با مشکلات بی خوابی روبه رو هستین، می تونین از مکمل زعفران یا چای زعفرانی استفاده کنین، که به استراحت بدنتون کمک می کنه و باعث می شه که دچار بی خوابی نشید.یکی از بهترین روشای به کار گیری این گیاه، اینه که به مدت 2 دقیقه درون شیر گرم بجوشونین و و کمی از عسل درون اون اضافه کنین و قبل از خواب بخورین.

10.سیر:

یه عدد زیر رو خرد کنین و به یه فنجون شیر اضافه کنین و بعد یه چهارم فنجون آب به این ترکیب اضافه کنین و اونو بجوشونین و بعد بخورین.این درمان هر شب ، چند دقیقه قبل از خواب تکرار کنین.

یه جوشونده جادویی

به کار گیری جوشونده مرکب از پنج گیاه سنبل الطیب، گل گاوزبان، اسطوخدوس، بابونه، بادرنجبویه و لیمو عمانی انتخاب بسیار خوبی واسه افراد بی خوابه. این ترکیب با عنوان چای خمسه یا خماس از بعضی از مطبای طب سنتی به صورت آماده قابل جفت و جور س. مداومت به به کار گیری این چای به مدت دست کم دو هفته، یه ساعت قبل از خواب یافته های رضایتبخشی رو در بیماران گرفتار به کم خوابی به همراه داشته. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *