10 دلیل برای این که در سایه و دور از آفتاب بمانید _ قسمت اول | بیماری

: از اون روزهایی که یه بدن برنزه و تیره، نشونه سلامت و خوش تیپی بود، زیاد نگذشته؛ اما حالا مردم از خطر موندن زیاد زیر نور خورشید و ضرورت به کار گیری کرمای ضد آفتاب باخبر هستن.

  

از اون روزهایی که یه بدن برنزه و تیره، نشونه سلامت و خوش تیپی بود، زیاد نگذشته؛ اما حالا مردم از خطر موندن زیاد زیر نور خورشید و ضرورت به کار گیری کرمای ضد آفتاب باخبر هستن.

البته هممون به مقداری نور خورشید نیاز داریم چون در بدن ویتامین دی می سازه ولی این که تموم روز زیر نور خورشید بشینی، می تونه سلامت رو بیشتر از چیزی که فکر می کنین، به خطر بندازه. مشخصه که هیچکی دوست نداره تو یه روز زیبای آفتابی خودشو توی خونه زندانی کنه اما این جا ده دلیل اومده که به چه دلیل باید تو یه روز داغ، واسه خودتون سایه پیدا کنین، مخصوصا سر ظهر که نور خورشید با بیش ترین شدت می تابد:

1. سرطان پوست

رابطه بین قرار گرفتن زیر نور خورشید و دچار شدن به سرطان پوست حالا بر همه روشن شده و تردیدی درباره اش موجود نیس. اصلا زدن کرم ضد آفتاب رو یادتون نره چون هر بار که آفتاب سوخته میشین، خطر دچار شدن به سرطان پوست در شما بالا میره. حتی اگه نسوزید، قرار گرفتن تکراری زیر نور خورشید، کم کم، خطر مریضی رو در شما زیاد می کنه.

 

2. جوش روزاسه

با اینکه دلیل اصلی روزاسه نامعلوم س، ثابت شده که قرار گرفتن زیر نور تند خورشید می تونه از عوامل موثر در دچار شدن به اون باشه. این مریضی که با بزرگ و برجسته شدن مویرگا و سرخی پوست شناخته می شه، می تونه آدم رو ناراحت کنه و در بعضی موارد زیادی دردناک باشه، پس دلیل خیلی خوبیه که وقتی بیرون و زیر نور تند هستین، با کلاه روی صورت تون سایه بندازین. 

3. آفتاب سوختگی دردناک

یادتون نره که خود آفتاب سوختگی دردناکه، اونم خیلی زیاد. اگه بدجور آفتاب سوخته شید، هر چی آلوئه ورا یا دیگه داروها رو رویش بذارین، احساس سوختگی رو کم نمی کنه و می تونه کل تعطیلات تون رو خراب کنه.

4. آب مروارید

آب مروارید بخش پیشگیری ناپذیر پیری نیس، میشه از اون حذر کرد، و یکی از راه های کم کردن خطر دچار شدن به اون، دور موندن از آفتابه. قرار گرفتن درازمدت در برابر نور خورشید، هم می تونه باعث آب مروارید شه و هم سرعت مریضی رو در کسائی که به اون گرفتار هستن، زیاد کنه. آب مروارید اگه درمان نشه، می تونه قسمت بزرگی از قدرت بینایی رو بگیره و آخرسر به کوری منتهی شه.

5. لکه های پیری

لکه های قهوه ای رنگی که با بالا رفتن سن روی پوست ایجاد می شه و به اونا لکه های پیری می گیم، در اصل کک و مک خورشیدی نام دارن و به وسیله نور خورشید درست می شن. با اینکه لکه های پیری خطرناک نیستن، اما آزارنده ان. این لکه ها معمولا در آدمایی دیده می شه که در مناطق آفتابی زندگی می کنن یا زیر نور خورشید کار می کنن.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *