10 دلیل آب نشدن شکم و پهلو | چاقی

اگه چربی شکمتون رو با سرعت کافی از دست نمی دین، پس شاید یکی از این روشای تمرینی یا تغذیه ای نادرست رو دنبال می کنین. با وجود خیلی از عوامل دیگه که می تونن در نبود کاهش چربی بدن نقش دارا باشن، این ۱۰ دلیل هم معمولا در کندی پیشرفت شما موثر هستن.

  1. زیادتر از اندازه غذا می خورید

این مورد باید الان واسه بیشتر مردم بسیار روشن باشه. خیلی از مردم نمی دونن که چه تعداد ماکرو (پروتئین، کربوهیدرات و چربی) در غذاهایی که می خورن هست، و خیلی راحت اونو با چشم اندازه می گیرن.

اونا فکر می کنن همون چیزی که می بینین، شاید وارد بدنتون می شه، اما چیزای ساده ای مانند سسا رو که به غذاها کالری اضافه می کنن، در نظر نمی گیرن.

بعضی وقتا فکر می کنین که با سفارش یه سالاد در فرودگاه یا رستوران مورد علاقه تون، دارین انتخاب سالمی می کنین، اما ممکنه بدون اینکه حتی فهمیده باشین، یه وعده شامل ۶۰۰ کالری خورده باشین.

در آخر روز شما نباید بیشتر از کالری مصرفی تون، کالری دریافت کرده باشین، چون این موضوع کم کم باعث زیاد شدن وزن و اندازه بدن شما می شه.

  1. پروتئین کافی مصرف نمی کنین

پروتئین، علاوه بر بازسازی و رشد بافت عضلانی، وظایف دیگری هم داره. خانوما بیشتر، از این قانون پیروی نمی کنن و هم اینکه بعضی از آقایون هم پروتئین کافی نمی خورن. پروتئین باعث افزایش احساس سیری در وعده های غذایی می شه که می تونه منتهی به کاهش مصرف کالری کل شه.

  1. وعده های غذایی مایع، زیاد مصرف می کنین

راحتی، عامل مهمیه که باعث می شه خیلی از افراد تصمیم بگیرن به مصرف شکلای جور واجور شیکا روی ببرن. اگه می خواین خوش اندام شید، همیشه بهتره تا جاییکه می تونین کالریای مصرفی تون رو بجوید. عمل جویدن و هضم غذاهای جامد، بیشتر از خوردن مایعات، کالری می سوزونه.

البته شما باید از مصرف نوشابه هایی که شامل اندازه بالایی شکر هستن، کلا دوری کنین. چون کالری مصرفی روزانه شما رو شدیدا زیاد می کنن. مشخص شده که مصرف نوشابه های رژیمی بطور منظم، در جایی دیگه منتهی به زیاده روی در مصرف کالری می شه.

10 دلیل آب نشدن شکم و پهلو

تغذیه سالم واسه کاهش چربی شکم

  1. فکر می کنین سالم غذا می خورید

تا بحال چند بار شنیدین که خوردن میوه یا آجیل واسه شما خوبه؟ از نظر فنی اونا واسه شما عالی هستن، چون امگای موجود در آجیل و دانه ها و ریز مغذیا و فیتوژنای موجود در میوه ها واسه سلامتی شما فوق العاده ان.

اما مصرف زیاد اونا، بیشتر از اون چیزی که فکر می کنین کالری و قند وارد بدنتون می کنه. یادتون باشه یه گرم چربی، ۹ کالری داره. وقتی که تعدادی بادام بر می دارین و بیشتر اوقات به عنوان یه میان وعده می خورید، معمولا اونا رو اندازه نمی گیرین.

خیلی راحت تخمین بزنین که یه گرم چقدر می شه. این دانه ها و آجیلا رو با خود همراه نداشته باشین، چون اونا کالری بالایی دارن و می تونن کالری کل روزانه تون رو زیاد کنن.

  1. با شدت کافی تمرین نمی کنین

وقتی که تو یه تمرین مسلط شدید، باید به بدنتون بیشتر فشار بیارین تا به همون یافته های برسین. شما باید هر زمان که به باشگاه می رید، به بدنتون فشار بیشتری وارد کنین، پس بدنتون رو مجبور کنین که از بیشترین حد انرژی اش استفاده کنه.

ثبت تمرینات روزانه، می تونن به شما کمک کنن تا از در جا زدن و نبود پیشرفت که بخاطر تمرینات معمولی و تکراری ایجاد میشه، جلوگیری کنین. خودتون رو به رقابت بکشین تا در زمان کمتر، بیشتر کار کنین و وزنه های سنگین تری رو با همون تعداد تکرار، بالا ببرین.

تاثیر منفی تمرین کاردیوی زیادتر از اندازه روی وزن

  1. کاردیوی زیادتر از اندازه

خیلی از مردم ساعات زیادی رو صرف انجام تمرینات کاردیو می کنن و به نتیجه ای هم نمی رسن. کاردیوی زیاد باعث تولید زیادتر از اندازه کورتیزول می شه که منتهی به چربی شکمی بیشتر و مشکلات سلامتی زیادی می شه!

با یه یا دو جلسه در هر هفته شروع کنین بعد زمان هر جلسه رو زیاد کنین، تمرینات اینتروال بیشتری وارد تمرینات کنین یا اگه پیشرفتتون کند شد، یه تمرین کاردیوی اضافی انجام بدین.

  1. نبود کنترل روی استرس

وقتی استرس دارین، بدن شما هورمونی به نام کورتیزول تولید می کنه. اگه این هورمون کنترل نشه موجب افزایش ذخیره چربی بدن می شه. بیشتر مردم در تموم طول روز تحت استرس هستن، در نتیجه سطح هورمون کورتیزول اونا همیشه بالا هستش. این مسئله، منتهی به افزایش چربی بدن می شه، حتی اگه رژیم غذایی و تمرینی اونا کامل و بی عیب و مشکل باشه.

  1. کمبود خواب و استراحت

به مورد قبلی که در مورد استرس بود بر می گردیم. کمبود خواب و استراحت هم سطح کورتیزول رو زیاد می کنه و بدن شما هیچوقت بطور کامل بازسازی نمی شه. وقتی کمبود خواب دارین، حساسیت به انسولین در بدن شما کم میشه، در نتیجه بیشتر احتمال داره که بدنتون چربی ذخیره کنه و کورتیزول شما بالا میره.

هردو مورد منتهی به کاهش چربی کمتر از حد ایده آل می شن. خوابیدن بیشتر رو یه اولویت در روش زندگیتون بذارین. تحقیقات نشون میده که خوابیدن بمدت دست کم ۷ ساعت متوالی، مطلوبه.

  1. ننوشیدن آب کافی

می دونستین که خوردن آب به افزایش سوخت و ساز بدن شما کمک می کنه، بدن رو از مواد زائد پاکسازی می کنه، و مانند یه کنترل کننده اشتها عمل می کنه؟

بدن شما واسه تموم فرایندها و عملکردهای متابولیکی اش به آب نیاز داره. بدنی که بخوبی هیدراته باشه، چربیا رو سریعتر و موثرتر از دست میده.

  1. ثابت قدم نبودن

شاید فکر کنین که این مورد به طور کامل روشنه، اما ترتیب و اراده قوی در پیش بردن کارا مانند چسبیه که ۹ دلیل قبلی رو کنار هم نگه می داره. اگه در مورد روش زندگی و اهداف کاهش چربی تون ثابت قدم نباشین، بدنتون تغییری نمیکنه. شما باید به تموم ۹ نکته ای که گفته شد معتقد باشین تا به اندام رویایی تون دست پیدا کنین.

.

منبع : fitnessmagazine.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *