10 درمان طبیعی آفتاب سوختگی در تابستان | بیماری

: 10 درمان طبیعی آفتاب سوختگی در تابستون

قرار گرفتن زیادتر از اندازه در برابر نور خورشید می تونه آسیبای جدی به سلامتی شما وارد کنه. کاهش آب بدن، سرطان پوست، پیری زودرس و … از مضرات شایع قرار گرفتن زیادتر از اندازه در زیر نور خورشیده. 

بخش سلامت تبیان

: 10 درمان طبیعی آفتاب سوختگی در تابستون

به کار گیری کرمای ضد آفتاب هنگام مواجه با نور خورشید الزامیه، چون که می تونه از خیلی مشکلات مانند التهابات پوستی، تاول، آفتاب سوختگی شدید و خارش جلوگیری کنه.

اما وقتی که به مدت طولانی در برابر نور خورشید قرار می گیرین، ضد آفتاب هم کاری از دستش ساخته نیس و دچار آفتاب سوختگی دردناکی میشین. پوستتون پوسته پوسته شده و در کل احساس کباب شدن دارین. با به کار گیری 10 مورد زیر می تونین خیلی سریع جلوی این اتفاق دردناک رو بگیرین.

بلغور جوی دو سر

بلغور جوی دو سر مانند یه بمب در برابر آفتاب سوختگی عکس العمل نشون میده. وقتی که شدیدا دچار آفتاب سوختگی میشین، کافیه بلغور جوی دو سر رو با آب سرد شسته و مستقیم روی پوست ملتهب بذارین. اون وقت تاثیر عجیب و آرامش دهنده اونو متوجه میشین.

کمپرس سرد

سرکه سیب یکی از بهترین گزینه ها واسه آرامش آفتاب سوختگیه. می تونین اونو هنگام استحمام روی پوست بمالید و یا می تونین با یه پنبه آغشته به سرکه سیب رو به صورت ضربه ای روی پوست بذارین

دوش آب سرد اولین اقدامیه که موقع روبرو شدن با آفتاب سوختگی انجام می دید. اما دراز کشیدن طولانی در آب سرد فکر خوبی نیس، چون که بعد از یه مدت دچار سوزش شدیدی میشین. شما می تونین با قرار دادن مستقیم یه هوله شامل چند تیکه یخ، التهاب و آفتاب سوختگی رو بهتر کرد.

ماست

مصرف ماست به طور طبیعی واسه خشکی پوست خیلی خوبه و مالیدن اون روی پوست آفتاب سوخته مانند یه ماده جادویی عمل می کنه. ماست رو به عنوان یه کرم موضعی حدود 5 دقیقه روی پوست بمالید و بعد با گرفتن دوش آب سرد اونو پاک کرده و پوست تون رو درمون ببخشین.

روغن گیاه عنبر سائل

این گیاه ضد التهاب است و مصرف اون هنگام آفتاب سوختگی از شدت پیدایش جوش، درد و سوختگی جلوگیری می کنه. فقط کافیه چند قطره از روغن گیاه عنبر سائل رو با یکدست یا پنبه مرطوب روی پوست بذارین تا تاثیر عجیب اونو به سرعت فهمیده باشین.

جوش شیرین

اگه درد و سوزش زیادی دارین، جوش شیرین واسه آرامش موقتی درد بسیار به درد بخور و مناسبه. وان حموم رو با آب خنک پُر کنین و مقداری جوش شیرین درون اون بریزین و به مدت کوتاهی در اون دراز بکشین. فقط یادتون باشه وقتی خروج از حموم، پوستتون رو خشک کنین تا جوش شیرین موندگاری و جذب بالاتری داشته باشه.

هیدروکورتیزون

کرم، اسپری و پماد هیدروکورتیزون تا حدقابل توجهی می تونه آفتاب و سوختگی به وجود اومده به وسیله نور خورشید رو بهتر کنه. در این مورد نکته مهم، داشتن حتی یه درصد از هیدروکورتیزون در کرم و پماد موضعیه.

سرکه سیب

سرکه سیب یکی از بهترین گزینه ها واسه آرامش و بهبود سوختگی با نور خورشیده. می تونین اونو هنگام استحمام روی پوست بمالید و یا می تونین با یه پنبه آغشته به سرکه سیب رو به صورت ضربه ای روی پوست بذارین.

چای کیسه ای

مهم نیس که چه نوع از چای کیسه ای رو استفاده می کنین؛ مشکی، سفید، سبز یا قرمز. اگه در ناحیه پوست صورت و پلکا دچار آفتاب سوختگی شدید، چای کیسه ای خیس خورده(خنک) التهاب پوستتون رو به سرعت می گیرین. اسید تانیک موجود در این کیسه ها تورم و درد رو کم می کنه.

آلوئه ورا

هنگام به کار گیری ژل آلوئه ورا یه انفجار از تازگی و کمک رسانی به پوستتون رو احساس می کنین. قرار دادن آلوئه اون طرف خالص و طبیعی روی محل سوختگی، روند درمان رو بسیار سریع می کنه.

نوشیدن آب

یکی از آسون ترین و بهترین راه ها واسه بهبود آفتاب سوختگی نوشیدن آبه. آدمایی که دچار آفتاب سوختگی می شن، تا حد زیادی آب بدن خود رو دست داده و درگیر خشکی و شکنندگی پوست هم می شن.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *