10 درمان خانگی برای دتاکس مو | سم زدایی مو یا دتاکس مو | بیماری

: دتاکس مو ( Hair Detox ) ، موهای شما همیشه در حال رشده و شدیداً تحت تاثیر هوا آلوده ، نور خورشید و خیلی از موارد که باعث آسیب به مو می شن هستن . خیلی وقتا از سرم مو یا شامپو مراقبت مو استفاده می کنین که کمک خیلی زیادی می کنن ، اما بعضی وقتا حتی این لوازم مراقبت مو کار رو بدتر می کنه . پیشنهاد ما به شما دتاکس مو یا سم زدایی موهاست که یه روش فوق العاده س . با بی جامه همراه باشین تا بیشتر درباره این موضوع صحبت کنیم .

دتاکس مو چیه ؟

دتاکس مو به موهای شما کمک می کنه تا دوباره سرحال شن و رشد دوباره مطلوبی دارا باشن . درمان خونگی واسه دتاکس مو کمک می کنه تا مواد معدنی مضر موهای خود رو خط بزنین و کمک می کنه که از شر اجناس مراقبت مو راحت شید . موهای نازک شده مو شما رو نابود می کنه و کمک به رشد دوباره موهای شما می کنه و یه محصول مراقبتی مو به طور کامل موثره . دتاکس مو باعث از بین رفتن حساسیت مویی شما می شه و تاثیر پذیری باقی روش ها رو افزایش می ده.

به چه دلیل باید دتاکس مو کنیم ؟

حتی موهای سالم همیشه در حال جذب کثیفی و مواد سمی هستن . حتی شستشو همیشگی و منظم موهاتون به پاکسازی کامل منجر نمیشه . در واقع خیلی از شامپوهای مصرفی بخشی از خود رو داخل موهای شما به جای می ذارن و اینم باعث آسیب به موهاتون شه . این تاثیر حتی با شستشو کامل موهاتون امکان داره از بین نره ، شما با انجام اولین جلسه دتاکس مو می تونین تغییر رو احساس کنین .

از خواص عجیب دتاکس مو تعجب کردین؟ نگران نباشین، نوعای جورواجور سم زدایی مو هست. در زیر، ما 10 تا از بهترین دستورالعملای دتاکس مو رو جمع آوری کردیم که به براق شدن و پاکسازی موهای شما کمک می کنه.

دستورالعملای تزریقی واسه موهایی که کار می کنن

1- بنتونیت خاک رس و آلوئه ورا
2- جوش شیرین
3- سرکه سیب سرخ
4-شامپو پاک کننده نمک دریایی
5- شامپو عسل
6- شامپو شیر نارگیل
7- خیار و لیمو
8- شیکاکی
9- دارچین
10- شیر نارگیل و شامپو آلوئه ورا

Image: iStock

مواد لازم :

پودر خاک رس بنتونیت 1/2 فنجون
1/4 فنجون ژل آلوئه ورا خالص
4 قاشق غذاخوری سرکه سیب
1 فنجون سرکه سیب سرخ

روش درست کردن :
پودر خاک رس بنتونیت و ژل آلوئه ورا و سرکه سیب رو خوب با هم مخلوط کنین تا یه خمیر نرم بدست بیارین و بعد مخلوط رو روی موهای خود بماید و با یه کلاه موهای خود رو بپوشونین و 20 الی 30 دقیقه روی موهای خود بمونه ، دقت کنین که ماسک مو خشک نشه بعد با سرکه سیب سرخ موهای خود رو بشورید و اجازه بدین دو تا سه دقیقه روی سر شما بمونه بعد موهای خود رو با شامپو شستشو بدین . این کار رو هفته دو هفته یه بار انجام بدین تا موهای شما خوب سم زدایی شه .

خاک رس مواد معدنی و سموم رو موهای شما با ایجاد بار الکترومغناطیسی منفی قوی نابود می کنه . ژل آلوئه ورا شامل خواص تغذیه کنن و هم اینکه آنتی اکسیدان هایه که موهای شما رو سرحال نگه می داره.

2- جوش شیرین

Image: iStock

مواد لازم :
1/2 فنجون جوش شیرین
3 فنجون آب گرم

روش درست کردن :
جوش شیرین رو در آب گرم مخلوط کنین . موهای خود رو خیس کنین بعد با مخلوط جوش شیرین و آب موهای خود رو بشورید و چند دقیقه وقتی روی سرشماست موهای خود رو ماساژ بدین بعد بشورید تا کلا از روی موهای شما بره ، می تونین به طور اختیاری از عسل خالص هم داخل این محلول استفاده کنین .
این کار رو هفته ای یه بار یا دوهفته یه بار انجام بدین بستگی به خشک بودن یا چرب بودن موهای شما داره . جوش شیرین کمک می کنه تا موهای شما به طور کامل سم زدایی شه و کمک به رفع شوره سر شمام میکنه.

3- سرکه سیب سرخ

Image: Shutterstock

مواد لازم :
سرکه سیب سرخ 1/4 فنجون
2 فنجون آب

روش درست کردن :
سرکه سیب سرخ رو با دو فنجون آب مخلوط کنین و بذارین بمونه . موهای خود رو با شامپو بدون سولفات بشورید . بعد محلول رقیق شده رو روی موهای خود بریزین و اونو واسه یه مدت نشویید . این کار رو می تونین هفته ای یه بار یا دوهفته یه بار انجام بدین .
سرکه سیب سرخ کمک می کنه تا موهای شما از چربیای و روغنای چرب کننده مو شما پاک شه . این یه روش طبیعی واسه دتاکس کردن موهای شما هستش که کمک به پاکسازی موهای شما میکنه.

4- شامپو پاک کننده مو نمک دریایی

Image: Shutterstock

مواد لازم
2 قسمت نمک دریایی دانه بزرگ
1 قسمت شامپو

روش درست کردن
شامپو و نمک دریا رو واسه جفت و جور شامپو شفاف کننده در نمک دریایی خود خوب مخلوط کنین. اونو به موهای خود بزنین تا موهای خوب داشته باشین. بعد با آب سرد بشورید . این کار رو ماهی یه بار انجام بدین . این شامپو کمک می کنه تا از شر سلولهای مرده پوست خود خلاص شید و موهایی پاک سازی شده داشته باشین .

5- شامپو عسل

Image: Shutterstock

مواد لازم
1 قاشق غذا خوری عسل خالص
3 قاشق غذا خوری آب تصفیه شده
اسانسای انتخابی شما (اختیاری)

روش درست کردن
عسل رو به آب اضافه کنین و مخلوط کنین تا ترکیب شه. موهای خود رو با اون خوب بشورید و اجازه بدین به پوست سر شما خوب برسه . بعد اونو با آب سرد یا ولرم بشورید . در صورت تمایل می تونین اونو با سرکه سیب سرخ مخلوط کنین .
این کار رو هروقت که فکر کردین موهای شما نیاز داره می تونین انجام بدین . عسل یه نرم کننده طبیعیه که موهای شما رو نرم و خوش حالت می کنه . می تونین شامپو عسل رو با شامپوای شیمیایی مقایسه کنین و ببینین چه تاثیر عجیب روی موهای شما داره .

6. شامپو شیر نارگیل

Image: Shutterstock

مواد لازم
1/4 فنجون شیر نارگیل
صابون زیتون ( castile soap ) 1/3 فنجون
2 کپسول روغن ویتامین E
15-20 قطره اسانس معطر (اختیاری)

روش درست کردن
مواد رو خوب با هم مخلوط کنین و بعد داخل یه بطری بریزین و مثل یه شامپو معمولی روی سر خود استفاده کنین ، زمان مصرف اونم می تونه مثل شامپو معمولی هربار که حموم میرید استفاده کنین .
این مخلوط شامل مقادیر بالا آنتی اکسیدانا و پروتئینه. صابون زیتون ( castile soap ) یه پاک کننده موثره که مواد مضر رو نابود می کنه. طی چند هفته به کار گیری این شامپو می تونین تاثیر اونو برروی موهای خود ببینین.

7. خیار و لیمو

Image: Shutterstock

مواد لازم
1 عدد لیمو بزرگ
1 عدد خیار متوسط

روش درست کردن
خیار و لیمو رو خرد کرده و اونا رو به قطعات کوچیک تقسیم کنین و مواد رو با یه روغن یا اسانس به درد بخور مخلوط کنین . از این دتاکس مو می تونین به عنوان شامپو معمولی روی سر خود به طور منظم استفاده کنین .
اسید سیتریک موجود در لیمو پوست سر شما رو پاک می کنه در حالی که خیار اونو مرطوب می کنه. این دتاکس مو ( سم زدای مو ) مناسب واسه افرادیه که دارای اسپیلیت چرب هستن و کمک می کنه تا از چربی، شوره سر، و رشد مو آسیب دیده خلاص میشین.

8. شیکاکای Shikakai

Image: Shutterstock

مواد لازم
2 قاشق غذاخوری پودر شیکاکای

روش درست کردن
آب رو به پودر شیکاکای اضافه کنین تا مخلوط شن . موهای خود رو خیس کنین و شیکاکای رو روی موهای خود بذارین و اجازه بدین با پوست سر شما برخورد کنه . بعد موهای خود رو با مدت دو دقیقه ماساژ بدین بعد با آب سرد اونو بشوید . از این دتاکس مو می تونین مثل شامپو معمولی استفاده کنین.
شیکاکایی شامل یه سابلیس طبیعیه که به تمیز کردن مو و پوست سر کمک می کنه. هم اینکه غنی شده از ویتامینای A، C، D، E و Kه، و این عامل خیلی موثر واسه رشد موهای شماس.

9. دتاکس مو با دارچین

Image: Shutterstock

مواد لازم
1/2 قاشق چای خوری دارچین
1 قاشق چای خوری بکینگ سودا ( baking soda )
2 قاشق غذاخوری روغن زیتون

روش درست کردن
تموم مواد رو تو یه کاسه ریخته و خوب مخلوط کنین بعد اونو صاف کنین ، بعد روی سر خود بذارین و پوست سر خود رو ماساژ بدین و اجازه بدین 20 دقیقه روی سر شما بمونه و بعد موهای خود رو بشورید. می تونین واسه دیدن بهترین نتیجه از این سم زدای مو هفته ای یه بار استفاده کنین.
این ماسک از ریزش مو جلوگیری می کنه و از موی شما مراقبت می کنه در حالی که دارای آنتی اکسیدان بالا هستش و از آسیبای مو جلوگیری می کنه و کمک به سالم نگه داشتن موهای می کنه.

10. شیر نارگیل و شامپو آلوئه ورا

Image: Shutterstock

مواد لازم
1 بطری شیرنارگیل
یه 3/4 فنجون ژل آلوئه ورا
اسانس به درد بخور (اختیاری)

روش درست کردن
مواد رو داخل یه کاسه بریزین و خوب مخلوط کنین تا یه خمیر نرم تشکیل شه . مواد رو داخل یه ظرف یخ مکعبی بریزین تا یخ بزنه . شب قبل از استفاده یخا رو بریزین داخل یه کاسه و داخل یخچال بذارین و صبح روز بعد موهای خود رو خیس کنین و این مخلوط رو روی موهای خود بزنین . از این محلول هفته ای یه بار استفاده کنین تا موهاتون به طور کامل سم زدایی شه .

غذاهای که به دتاکس مو چه کمک می کنن
دو چیز مهم که می تونه واسه حفظ موهاتون به درد بخور باشه و کمک به سالم نگه داشتن اون بکنه آب و پروتئینه. داشتن یه رژیم غذایی متعادل که شامل ویتامینا و مواد معدنیه، سلامت مو رو در دراز مدت تضمین می کنه.

بی جامه اولین رسانه ایرانیه که به معرفی دتاکس مو پرداخته ، امیدوارم از این مقاله لذت ببرین.

شما از این موارد بالا که گفتیم استفاده کردین ؟ حتما در بخش نظرات با ما اثرات اونا رو درمیون بذارین.

منبع stylecraze

از راه گروه سلامت بی جامه

درمان خونگی

.

منبع : bijame.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *